כל מה שבאמת צריך לדעת לפני ההמראה

אטרקציות ברומניה

ארמון הפרלמנט:

 

ארמון הפרלמנט רומניה
ארמון הפרלמנט רומניה

מדובר על אחד המקומות המרהיבים בגודלם בעולם, ארמון הפרלמנט מחזיק בתואר הבניין הגדול בעולם (השני בגודלו לאחר הפנטגון בארה"ב).
הארמון נבנה במאה המאה הקודמת על ידי השליט "ניקולאי", בנייתו נמשכה 5 שנים בלבד והסתיימה בדיוק כשהופל המשטר של השליט על רומניה.

פרוייקט בנית ארמון הפרלמנט לקח את חיי תושבי בוקשרט לקצה, אם אנחנו מתלוננים על בניית הרכבת הקלה בתל אביב, מה יאמרו תושבי 7 אלף הבתים שפונו על מנת ליישב את הארמון ?
בקיצור, חובה ביקור למי שאוהב תרבות והיסטוריה, ורוצה לספוג מעט מהייחודיות של בוקשרט.

בניין האתנאום הרומני

מדובר על אחד המבנים המוכרים בתרבות הלאומית של רומניה, המבנה נבנה במרכז בוקשרט לפני כ-120 שנה (1,886), כיום מוכר כציון דרך רוחנית של האומה הרומנית כולה, מדובר על מקום בו אנשי מדע ואישי אשכולות של רומניה בילו בתקופה הישנה, המקום נהג לארח מוזיקאים וותיקים וצעירים כאחד, סולנים ותזמורות ברמה בינלאומית התארחו לעיתים קרובות במבנה.
למקום חשיבות היסטורית עבור העם הרומני, בנוי בארכיטקטורה ברמה שלא כדאי לפספס.

המוזיאון הלאומי של הכפר – על שם דימיטרייה גוסטי:

המוזיאון של הכפר, הוא מוזיאון פתוח תחת כיפת השמיים, הוא ממוקם בפארק "Herastrau" בבוקשרט רומניה, במוזיאון תוכלו להחשף לחיי הכפר הרומי המסורתיים בימי העבר, המוזיאון משתרע על 10 קילומטרים, ומכיל 272 חוות איכרים אותנטיות ובתים מסוגננים מכל רחבי רומניה.
המוזיאון נפתח בשנת 36 על ידי "דימיטרייה גוסטי" במטרה לשמר את המסורת הרומנית.
– מומלץ בימי מזג האוויר נוחים ומלאי שמש בבוקשרט.

פארק חרסטראו

מדובר על הפארק הגדול ביותר ברומניה, הוא ממוקם בצפון בוקשרט, ומוערך בגודל של כ-110 דונם. בשנת 1930 החלו עבודות ניקוז הביצה והוקם הפארק וקיבל את שמו "הפארק הלאומי קרול השני" על שם המלך השני של רומניה.
בפארק תוכלו למצוא מספר פעילויות במהלך השנה, תזמורות ותערוכות פרחוניות ייחודיות, כמובן שתוכלו להנות משלל מסעדות ובתי קפה.
בשנת 98 השגרירות היפנית ברומניה וקרן ההנחה של יפן החלה בתערוכת פרחים מדהימה, מומלץ!
כנסיית סטאברופולאוס

מוזיאון האיכר הרומני

מוזיאון הטבע גריגורה אנטיפה

מוזיאון האמנות הלאומי

ארמון קוטרוצ'ן

החצר הישנה

שער הניצחון בבוקשרט

כנסיית קרצולסקו

קתדרלת הפטריארכיה הרומנית

מוזיאון זמבקיאן

פארק טינטולוי

הגן הבוטני של בוקשרט

בית הכנסת אחדות הקודש

בית הכנסת הגדול של בוקרשט

שאלות נפוצות

כן, בעונות החורף ינואר פברואר יורד שלג שגורם לבוקרשט להיות לבנה כולה ומהממת. מומלץ להגיע עם מעילים רציניים אם אתם מתכננים לטוס בתקופת החורף.

כדאי לך לדעת גם

מזג האוויר ברומניה

ROMANIA WEATHER